Přirozené oplodnění

Centrum asistované reprodukce

Vzrušující začátekPřirozené oplodnění Sanatorium ART

K přirozenému oplodnění dochází při pohlavním styku. Do pochvy ústí dolní část dělohy, kterou nazýváme děložní čípek. Jeho průchodnost pro spermie je ovlivňována hlenem, jehož množství a vzhled se v průběhu menstruačního cyklu mění v důsledku hormonálních vlivů.

V období kolem ovulace je hlen hojnější, čirý, vysoce tažný a umožňuje spermiím snadný průchod do děložní dutiny.

Máte dotaz nebo byste se rádi objednali na konzultaci?

Dobrodružná cesta

Z dělohy spermie musí dospět do vejcovodu, kde dochází k oplodnění vajíčka. Většina spermií po cestě odumírá, přesto se s vajíčkem setká ještě mnoho z nich. V reprodukčním traktu ženy zůstávají spermie aktivní až 5 dní, i když mohou během této doby určitý čas „spát“, dokud nejsou opět aktivovány uvolněným vajíčkem. V ideálním případě jediná spermie překoná bariéru obálky vajíčka a vajíčko oplodní.

Ve vajíčku proběhnou biochemické a strukturální změny, které zabrání vniknutí dalších spermií.

Život před životem

Přirozené oplodnění – Sanatorium ARTPo proniknutí spermie do vajíčka vzniká zygota, která obsahuje 2 prvojádra – jedno od otce a druhé od matky. Následně obě prvojádra splynou a embryo se začne dělit.

Během postupování vejcovodem se embryo rýhuje a do dělohy přichází již ve stádiu blastocysty, kde se přibližně 6. den zanořuje do děložní sliznice.